MEIST

Minu “koerandus algas 80ndate aastate alguses – minu esimene tõug oli saksa lambakoer. See tõug võlus mind väga, võttis mu aja ja armastuse. Olen omanud ka lakeland’ terjerit, kuid nüüdseks on mu süda täielikult welsh corgi’dele müüdud. 90ndate aastate alguses töötasin Soomes ühes kennelis, kus nägin jooksmas miskit madalat-punast-kiiret — welsh corgi pembroke see oli ja sealt see corgi maailm minu jaoks algas…
Loe lisaks

KES ON CORGID?

Rebase moodi koerad. Madalajalgsed, aga kiired kui saksa lambakoer. Väikse/keskmise suurusega välimuselt, kuid iseloomu rohkem kui mõnel suurel molossil. Minul on kodus olnud koos kasvamas saksa lambakoerad ja welsh corgid mõlemad. Ma tean, et välimuselt on nad küll rebaselikud, kuid oma iseloomult võivad olla ka sellised kes astuvad julgelt vastu ka kesk-aasia lambakoerale. Welsh corgide tõustandardid on veidi kommenteeritult avaldatud Eesti Welsh Corgi'de Tõuühingu kodulehel, loe rohkem pembrokedest / cardiganidest.
Loe lisaks

CORGIDE TERVISEST

Kõik koerad, kas tõupuhtad või ristandid, kannavad geneetilisi haigusi. Mõneti tõukoerte eeliseks on, et need haigused on prognoositavad ja eetilised kasvatajad testivad geneetilisi haigusi ning püüavad need geneetilised haigused oma aretusprogrammist välja jätta. Segavereliste koerte geneetilised haigused on ettearvamatud, kuna need võivad hõlmata kõiki geneetilisi haigusi kõikide tõugude taustalt. Ja valdav enamus ristandkoerte kasvatajaid ei testi geneetilisi haigusi, nii et nad ei tea, milliseid haigusi nende koerad kannavad, ega püüa neid oma geenivaramust kõrvaldada.
Welsh corgi'd loetakse suhteliselt terveteks tõugudeks, kuid ka neil on oma osa mis võib vaeva põhjustada.
Loe lisaks

VÄRVID JA SABAD

Pembroke'de värvimaailm pakub silmailu, aga cardiganide värvimaailm on kirevam. Allpool kirjutan enam.

Sabadega on aga palju lihtsam seis - cardidel on see alati sünnipäraselt pikk. Ja neid ei lõigata lühemaks mitte kuskil. 

Pembrokede puhul võib esineda nii- ja naasuguseid sabasid. Üht peab teadma - tänapäeval on Eestis sabade kupeerimine keelatud juba aastast 2000. Küll aga see osades riikides lubatud (ntx USA, Venemaa, Valgevene). Pembrokede puhul on geneetiline võimalus naturaalse lühisaba ehk natural bobtail'i sündimiseks. Selleks peab alati vähemalt üks vanematest olema ise NBT. Sellisel juhul varieerub saba pikkus päris olematust kuni peaaegu täispikani välja, asi mida raske ette ennustada.
Ja kui koeral on pikk saba, siis see on kohevakarvaline, nagu kenal talvisel rebasel. Aga saba liputavad mõlemad ühtmoodi :)
Loe lisaks