MEIST

Minu “koerandus algas 80ndate aastate alguses – minu esimene tõug oli saksa lambakoer. See tõug võlus mind väga, võttis mu aja ja armastuse. Olen omanud ka lakeland’ terjerit, kuid nüüdseks on mu süda täielikult welsh corgi’dele müüdud. 90ndate aastate alguses töötasin Soomes ühes kennelis, kus nägin jooksmas miskit madalat-punast-kiiret — welsh corgi pembroke see oli ja sealt see corgi maailm minu jaoks algas…


Fotol vasakult: Triinu, Berta, Tuudur, Vanka, Kessu

“Gigi” aka Svarzekoks It’s Up To You oli minu esimene welsh corgi pembroke ja üldse esimene selle tõu esindaja Eestis. Gigi lahkus meie seast, kui tal vanust oli 17 aastat ja 2 päeva.

1996 aastal tuli mu juurde elama Reiska – seesama, kes Eesti näitustel säras kuni kõrge veteranivanusena. “Reiska” aka Trafox Royal Enfield – BIS võitja, paljude rühmavõitudega, kokku oli 24 erinevat Võitja / tšempionitiitlit. Nö. magusaimad tiitlid olid Maailma Veteran Võitja tiitlid 2008 ja 2009 aastatel.

Aastal 2000 tuli Eestisse Butte (Trafox Sosnovy Bor), kes elas Heljo Miiri juures kuni aastani 2014. Ta oli tõeline töömees, näitused polnud tema rida kuid kõik muu küll.

Aitab ajaloost. Ilmselt suur muutus toimus meie koertes, kui 2010 tuli majja uus tõug – welsh corgi cardigan. Minu Triinu (Trafox Rebel Queen) tuli meie ellu siis, kui mu vanim saksa lambakoer suri 16 aastasena.

Tänaseks olen ma koerte välimikukohtunik, kes võib hinnata kõiki tõuge. Minu nädalavahetused mööduvadki kas kuskil hinnates koeri või ise oma koertega näitustel käies. Igapäevaselt olen aga raamatupidaja oma enda ettevõttes.

Elame maal, koos kanade, kasside ja koertega. Koduvalvuriks on ida-karpaatia lambakoer nimega Karu. Tema hooleks on hoida koduala kutsumata külalistest vaba, et oma karvased ja sulelised saaks turvaliselt end tunda.
Eelmine
KES ON CORGID?
Järgmine
CARDIGAN vs PEMBROKE